Dla myśliwych

Myśliwi są obecnie najbardziej zainteresowani uprawą topinamburu (Helianthus tuberosus), aby zmniejszyć rozmiary szkód w innych uprawach. Jest to roślina, której bulwy z największym upodobaniem zjadają dziki, a części nadziemne – zwierzyna płowa. Ludzie w mniejszym stopniu są zainteresowani spożywaniem tej wartościowej rośliny, a szkoda…

Z naszych dostaw topinamburu skorzystało już wiele kół  łowieckich i nadleśnictw.

Dostarczamy   topinambur workowany  po 25-30kg  pakowany na paletach do 500-1000 kg  na wskazany adres koła.

Zamówienia i uzgodnienie dostaw tel 602-622-328. Lub e-mailem na zenszen@wp.pl

Z uwagi na to że topinambur jest uprawą wieloletnią warto zastosować przed założeniom plantacji w nawóz biologiczny Akra Kombi. Akra kombi zbudowany jest na zoolitach , które zatrzymują wodę w glebie , zawiera magnez (Mg) krzem (Si) wapń (Ca) które to pierwiastki wbudowane w bulwy odpowiadają za ich jędrność. Poza tym Akra Kombi generuje nam azot (N)z powietrza do 40 kg /ha.

Lista kół które skorzystały z naszej oferty na topinambur:

KOŁO ŁOWIECKIE NR 47 BEKAS WS. JANKOWA

WOJSKOWE KOŁO ŁOWIECKIE

KOŁO Łowieckie HERMES w Warszawie

KOŁO ŁOWIECKIE KACZOR w Kętrzynie

KOŁO ŁOWIECKIE NR 6 „JELEŃ” w RYCHTALU

OHZ KONOPATY

Bulwy topinamburu można polecić chorym na cukrzycę, nie zawierają bowiem skrobi, a prawie 20% inuliny, która jest przekształcana we fruktozę i dobrze tolerowana przez cukrzyków.  Inulina jest też zalecana w  profilaktyce chorób przewodu pokarmowego:

  • poprawia przemianę materii;
  • sprzyja zachowaniu mikroflory jelitowej;
  • zapobiega nowotworom, chorobom serca, naczyń, niewydolności nerek;
  • wzmacnia układ odpornościowy.

Topinambur jest bogaty w potas, żelazo i tiaminę, a nie zawiera tłuszczu i cholesterolu.

Uprawa

Bulwy podobne do ziemniaków sadzimy wiosną lub jesienią, można wąskim pasem jako żywopłot. Jeśli zadaniem plantacji jest dostarczanie pożywienia dla dzikich zwierząt, poletko musi być duże, co najmniej 0,5 ha, aby nie wszystkie cześci wegetatywne w ziemi zostały zjedzone i odrodziły się w następnym roku.

Sadzi się 15 bulw na metr kwadratowy, a z jednego sadzeniaka otrzymuje się 20-30 nowych bulw. Jest to roślina plenna przez około 10 lat na tym samym stanowisku.

Topinambur jest odporny na choroby i szkodniki oraz niskie temperatury.

Bulwy wykopuje się od października do mrozów, a także wiosną od marca do czerwca.

Roślina nie ma szczególnych wymagań glebowych.

ekologiczna uprawa topinamburu Lublin

przepisy z topinamburu Lublin

topinambur Świdnik, topinambur sklep online Świdnik, ekologiczna uprawa topinamburu Świdnik, przepisy z topinamburu Świdnik, plantacja topinamburu Świdnik, sprzedaż topinamburu Świdnik, ekologiczne gospodarstwo Świdnik, topinambur Lublin, topinambur sklep online Lublin, ekologiczna uprawa topinamburu Lublin, przepisy z topinamburu Lublin, plantacja topinamburu Lublin, sprzedaż topinamburu Lublin, ekologiczne gospodarstwo Lublin, topinambur lubelskie, topinambur sklep online lubelskie, ekologiczna uprawa topinamburu lubelskie, przepisy z topinamburu lubelskie, plantacja topinamburu lubelskie, sprzedaż topinamburu lubelskie, ekologiczne gospodarstwo lubelskie

Liczba odwiedzin

078924

sprzedaż topinamburu Lublin

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.